Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Úraz v zahraničí prodraží dovolenou i o 1 000 000 Kč. Řešení je přitom snadné

13.01.2017

Zranění, úrazy a nemoci se mohou v zahraničí pěkně prodražit. Ze statistik pojišťoven vyplývá, že desetitisícové položky nejsou žádnou zvláštností a výše pojistných událostí se může vyšplhat klidně i do milionových částek. Stačí si přitom sjednat cestovní pojištění a hrozba velkých výdajů, nebo několikaletého splácení je zažehnána.

Každý 5. Čech zbytečně riskuje

I když pojišťovny neustále upozorňují na důležitost pojištění do zahraničí, dle statistik 20 % Čechů vyjíždí do ciziny stále bez cestovního pojištění. Dovolená se jim kvůli tomu může výrazně prodražit. A to klidně o šestimístnou částku. Úrazů v zahraničí totiž neubývá a ne vždy se jedná jen o vyvrknutý kotník. Kupříkladu jenom na svazích je každé třetí zranění na lyžích vážné a na snowboardu dokonce už každé druhé. Náklady na ošetření a další výdaje mohou být v cizině navíc několikanásobně vyšší.

Na modrou kartičku zdravotní pojišťovny v zahraničí příliš nespoléhejte

Mnoho lidí vyjíždí do ciziny bez pojištění s tím, že jim případné výdaje pokryje evropský průkaz zdravotní pojišťovny. Ten ale zdaleka nehradí vše. V některých situacích vám zaplatí jen část výdajů a zbytek už budete platit sami. Navíc neobsahuje pojištění odpovědnosti, které je součástí takřka každého cestovního pojištění. Pokud tak v zimě na svahu někoho zraníte, nebo v létě na dovolené způsobíte škodu hotelu, ve kterém bydlíte, budete hradit vzniklé výdaje z vlastní kapsy.

Dobrá pojistka je základ, který byste měli řešit někdy mezi hledáním pasu a balením lékárničky. Zabere vám to jen chvilku a ušetří mnoho starostí. Navíc se dnes dá sjednat cestovní pojištění online se zajímavou slevou, takže vás pojistka vyjde jen na pár korun denně.

pojištění na cesty
Foto: pro dovolenu na lyžích by mělo být dobré pojištění samozřejmostí

5 rad, jak vybrat dobré cestovní pojištění, a přitom nepřeplatit

1. Zajímejte se o pojistné limity. Při výběru konkrétní varianty pojištění určitě zkontrolujte, jak vysoké jsou její pojistné limity. To je totiž částka, kterou za vás pojišťovna v případě problémů uhradí. Některé mají limit až 100 000 000 Kč, takže jste krytí takřka neomezeně.

2. Chtějte asistenční službu nonstop. Služba, na kterou se můžete v rámci pojištění obrátit, by měla být dostupná 24 hodin denně. Kromě toho je také dobré, když vám v případě problémů zprostředkuje tlumočení nebo pomůže při ztrátě dokladů.

3. Zjistěte si, jaké sporty jsou v ceně. Většinou má základní cestovní pojištění do zahraničí už některé aktivity v ceně, za většinu z nich si ale musíte extra připlatit. Sečtěte si proto obě částky dohromady, než si sjednáte smlouvu.

4. Ujistěte se, že budete mít i pojištění odpovědnosti za škodu. Cestovní pojištění by mělo obsahovat jak pojištění léčebných výloh, které bude krýt vás, tak i pojištění odpovědnosti za škodu, které případně uhradí ostatním to, co jim svojí činností způsobíte.

5. Přečtěte si výluky, nebo si je nechte podrobně popsat. A nakonec největší kámen úrazu – výluky z pojištění. Na mnoho situací se totiž vaše pojištění nevztahuje, ať platíte, kolik chcete. Zjistěte si, které situace to přesně jsou, a na ty nejvíce problematické sjednejte připojištění.

Přejeme vám dobrý výběr a bezstarostnou dovolenou!

- PR článek -

Článek byl zobrazen 3148 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Úraz v zahraničí prodraží dovolenou i o 1 000 000 Kč. Řešení je přitom snadné

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.