Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

TOP důvody, proč nejezdit do zahraničí bez cestovního pojištění

17.05.2021

Milujete cestování? Poznávání cizích krajů je vaše vášeň a nejradši byste byli pořád na cestách? Tak to pak určitě víte, že bez platného cestovního pojištění byste neměli opouštět hranice České republiky. A stejně to platí i naopak. Pokud jste cizinec a žijete na území České republiky, měli byste mít po celou dobu pobytu sjednané platné pojištění. Nejenom že budete krytí v případě jakýchkoliv úrazů, ale hlavně se budete moci naplno věnovat svému životu a starosti o případné katastrofické scénáře přenechat poskytovateli svého pojištění.

Asistenční služba po telefonu

Nemusíte nutně jezdit do zahraničí věnovat se adrenalinovým sportům, k úrazu můžete přijít kdekoliv a kdykoliv. Ne vždy vás zachrání kartička pojištěnce. Ta totiž platí pouze v některých evropských zemích. Větší jistotu budete mít, když si dopředu sjednáte cestovní pojištění, k němuž se vztahují i asistenční služby po telefonu, což vám může v případě vážného úrazu i zachránit život. Výši limitů jednotlivých zdravotních výloh si můžete zvolit dle svých preferencí.

cestovní pojištění

Kde a kdy cestovní pojištění platí

Při zařizování cestovního pojištění, které se dá sjednat i online, si můžete přímo zvolit do jaké destinace cestujete. Chystáte se například na dovolenou do Velké Británie? Žádný problém. Jen zaškrtnete kolonku se zemí, do níž se chystáte – a máte hotovo. A zvolit si můžete i data od kdy do kdy cestovní pojištění přichází v platnost. Pokud se zpět do Čech vracíte večerním letem, raději se pojistěte i na den, kdy byste už měli být doma. V případě, že by mělo letadlo zpoždění, tak budete bez starostí.

Cizinec žijící v České republice

Jste cizinec, který se vyskytuje v České republice, ale nemáte tu dlouhodobý pobyt? To se vás pak týká zdravotní pojištění cizinců, jenž je součástí cestovního pojištění. Pokud na území České republiky máte stálé zaměstnání i trvalý pobyt, automaticky se stáváte účastníkem veřejného zdravotního pojištění, co za vás odvádí váš zaměstnavatel.

Srovnávač cestovního pojištění

Nevíte, jaké zdravotní pojištění si sjednat? A jakého si zvolit poskytovatele? Právě z těchto důvodů existuje srovnávač pojištění. Jednoduše do něj zadáte místo, co se chystáte navštívit, dobu a délku pobytu a důvod, proč do zahraničí jedete. Následně vám vyskočí tabulka s možnostmi, které se budou lišit výší limitů a druhy připojištění. Chystáte se vycestovat s kufrem, v němž budete mít drahé vybavení na fotografování nebo třeba pracovní notebook? To pak určitě nezapomeňte vybírat si pojištění i podle toho, zda zahrnuje pojištění ztracených zavazadel.

Cestování je skvělou příležitostí k poznávání cizích kultur, navazování nových přátelství a zlepšování svých kvalit. A mnohem více si ho vychutnáte, pokud budete mít sjednané cestovní pojištění, ve kterém budete mít oporu.

Zdroj obrázku: {Zephyr_p} / Shutterstock.com
- PR
 článek -

Článek byl zobrazen 1372 krát.

Diskuze k: TOP důvody, proč nejezdit do zahraničí bez cestovního pojištění

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.