Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na cestu k moři s dobrou pojistkou

06.10.2017

Je spousta věcí, na které by jeden měl myslet před cestou k moři, ale jedna z nejdůležitějších věcí je dobré pojištění. Bez něj vás i banální nehoda může finančně zruinovat na hodně dlouhou dobu.

Jedete-li autem, přesvědčte se, že vaše povinné ručení platí i v zemi, do které jedete. Seznam zemí, ve kterých pojištění platí, najdete na rubu zelené karty. Nicméně standardem většiny pojistek je, že platí pro všechny země Evropské unie a Evropy obecně. Jedete-li ale například do Turecka, doporučujeme platnost povinného ručení zkontrolovat.

Nemáte-li havarijní pojištění, zvažte zda byste si jej neměli sjednat vzhledem k tomu, že asi najedete spoustu kilometrů po neznámých cestách a v hustém provozu.

Určitě si zkontrolujte, jaké asistenční služby máte sjednané v rámci povinného ručení nebo havarijního pojištění. To jest: kam byste měli volat v případě poruchy, jestli máte placený odtah, případně jak daleko a další informace, které se vám mohou hodit, kdyby vám vůz nedej bože náhodou vypověděl službu. Zkušenost je taková, že když se to stane, člověk ve stresu klidně zapomene, že může někam zavolat.

Velmi důležité je cestovní pojištění, které byste měli mít sjednáno vždy bez ohledu na to, jak k moři jedete. V soukromém zařízení v některé z dražších zemí vás může i běžný lékařský zákrok přijít na několik tisíc EUR. A přitom základní cestovní pojištění stojí na týden a osobu cca 100 Kč.

cestovní pojištění

V rámci cestovního pojištění si můžete sjednat pojištění celé řady rizik, ale zásadní jsou dvě: pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti.

Pojištění léčebných výloh si sjednejte s limitem alespoň 1,5 mil. Kč a nezapomeňte, že než půjdete lékaři, měli byste volat asistenční službu. Nejen že to pojišťovny vyžadují, ale asistenční služba za vás celou záležitost vyřídí s příslušným lékařským oddělením.

Pojištění odpovědnosti za vás uhradí škody, které můžete například způsobit ostatním při jízdě na kole po promenádě. Stojí zhruba 30 Kč na týden a určitě se vyplatí.

A na závěr zbývá už jen popřát, abyste u moře na to pojištění nemuseli ani pomyslet.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 3907 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Na cestu k moři s dobrou pojistkou

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.