Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zájezdy za krásami evropských zahrad a parků, na zahradnické výstavy a květinové slavnosti

08.06.2017

CK GEOPS nabízí pro milovníky květin a zahrad každoročně zájezdy s tematikou národních parků a zahrad, na zahradnické výstavy a veletrhy a na slavnosti květin. Každou sezónu je z čeho vybírat.

Pravidelně nabízíme zájezdy na velké květinové výstavy a zahradnické veletrhy, jako je mezinárodní zahradnický veletrh v Tullnu či německá zahradnická výstava BUGA (či její mezinárodní obdoba IGA), která se opakuje každé 2 roky, připravujeme i zájezdy na příležitostné výstavy a veletrhy, které se neopakují. Nabízíme řadu zájezdů na jarní či letní květinová korza v Holandsku, Rakousku i Maďarsku.

Na zájezdech CK GEOPS můžete navštívit nejkrásnější a nejproslulejší evropské zahrady a parky: maurské zahrady ve španělské Andalusii (Generalife v Granadě), italské zahrady Giardino dei Tarocchi, zahrady Villy d´Este v Tivoli či krásné parky v oblasti severoitalských jezer, umělecké zahrady Clauda Moneta ve francouzském Giverny i přepychové zahrady Versailles, rozsáhlý park Sanssouci v Postupimi, překrásný holandský lesopark Keukenhof, vídeňské zahrady v Schönbrunnu a Belvederu, zahradu růží v Badenu, krajinářský park Bad Muskau na rozhraní Německa a Polska a mnohé a mnohé další.

Na co se můžete těšit během roku?

Za květinami se dá jet už velmi brzy na jaře. Už v únoru kvetou žluté mimózy na Azurovém pobřeží v jižní Francii. A oslavou květin je karneval v Nice, jehož odpolední korzo má ráz „květinové bitvy“, soutěže alegorických vozů okrášlených okouzlujícími květinovými dekoracemi.

Francie - Nice_ slavnost Les Batailles de Fleurs
Foto: Francie - Nice, slavnost Les Batailles de Fleurs

Brzy na jaře se lze také podívat na velké mezinárodní výstavy orchidejí. CKGEOPS nabízí tradičně zájezd na mezinárodní výstavu orchidejí v Drážďanech a příležitostně také na další, nepravidelně pořádané orchidejové přehlídky (např. ve Vídni). Jarní zájezd do Drážďan a Míšně je navíc spojen s prohlídkou parku v Pillnitz, kde touto dobou rozkvétá veliká stromová kamélie stará přes 200 let.

Drážďany - Pillnitz - kvetoucí kamélie
Foto: Drážďany - Pillnitz - kvetoucí kamélie

Milovníky květin mohou také přitahovat zájezdy do Holandska, které se na jaře mění ve velkou zahradu tulipánů, narcisů a hyacintů. Vrcholnou událostí je květinové korzo alegorických vozů v Noodvijku.

Holandsko - Keukenhof
Foto: Holandsko - Keukenhof

Částečně ve znamení zahrad a květin jsou také jarní víkendové zájezd do Lužice pořádané na Velikonoce a na přelomu května a června. Milovníky květin a elegantních zahrad zaujme zejména rozsáhlý park v Bad Muskau (UNESCO) a originální park bludných balvanů v Nochten, který na jaře hraje veselými barvami početných skalniček. V čase rozkvětu azalek a rododendronů představuje další perlu největší evropský rododendronový park v Kromlau, kde se navíc každoročně pořádá velký zahradnický trh. A zážitkem jsou i pohledy na lužické vesničky s typickými roubenými domky a se zahrádkami plnými květů.

Německo - Kromlau - Rakotzbrücke z čedičových sloupců z Čech
Foto: Německo - Kromlau - Rakotzbrücke z čedičových sloupců z Čech

V čase kolem prvního máje se tradičně pořádají květinové slavnosti ve střední Itálii v pěkném středověkém městě Viterbo. Kamenné uličky, schodiště a náměstí se doslova pokryjí barevnými květinami a slavnost vrcholí průvodem ve středověkých kostýmech. O něco později lze zase v Itálii navštívit půvabnou slavnost s květinovým kobercem v městečku Genzano blízko Říma. Cesty za oběma slavnostmi jsou spojeny s návštěvou překrásných zahrad italského kraje Lazio a jižního Toskánska: renesančních zahrad Villy d´Este v Tivoli či Palazza Farnese v Caprarole, podivuhodného parku soch Sacro Bosco v Bomarzu, fantastické umělecké zahrady Giardino dei Tarocchi v Garavicchiu.

Už tradičně patří k naší nabídce zájezd do Rakouska na narcisový festival v Solné komoře na konci května – veliké sochy z květů divokých narcisů se představí nejprve na motorových vozech v městečku Bad Aussee a potom na lodích na nedalekém jezeře.

Květinová korza lze navštívit i v létě. V maďarském Debrecenu se pořádá vždy kolem poloviny srpna. Také na tuto slavnost nabízí CK GEOPS každoročně zájezd na prodloužený víkend, spojený s koupáním v termálních lázních. V Holandsku lze vedle jarního korza navštívit i jiřinkové korzo na sklonku léta - snad největší korzo květinových vozů, zdobených velmi složitými a propracovanými dekoracemi z jiřin všech možných barev.

Maďarsko - Debrecen - slavnost květin
Foto: Maďarsko - Debrecen - slavnost květin

Na konci léta lze s GEOPSEM každoročně navštívit mezinárodní zahradnický veletrh v rakouském městě Tulln. Jde skutečně o velkolepou atrakci, doplněnou i řadou krásných dekorací z květin a ovoce, samostatným zážitkem je pak prohlídka zahrad v Tullnu – desítky nápaditých a přitom v zásadě jednoduchých zahradních celků slouží k osvětě a inspiraci. Zájezd za zahradnický veletrh v Tullnu je navíc doplněn návštěvou rozsáhlých a nápaditých Kittenberských zahrad.

A květin si lze užít ještě v pokročilém podzimu. V nabídce zájezdů do Alsaska a Schwarzwaldu nechybí ani zastavení na každoročním festivale barevných chryzantém v městečku Lahr.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1491 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Zájezdy za krásami evropských zahrad a parků, na zahradnické výstavy a květinové slavnosti

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.