Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vodní dýmky a tabáky – chuť Orientu

29.11.2010

V Egyptě, Turecku či jiných arabských zemích je možné na každém kroku cítit příjemnou vůni linoucí se z vodních dýmek. Pokud máte také chuť si zkusit „zabafat“ nebo jste tomu již definitivně propadli, pak navštivte pražský internetový nebo kamenný obchod s názvem Aladin-Shop.cz, kde budou veškeré vaše kuřácké potřeby uspokojeny.

Vodní dýmka, shisha, nebo chcete-li šíša, pochází původně z Indie. Staří Indové tento posvátný nástroj okusili poprvé před více než 400 lety. Tenkrát však nepokuřovali ovocné tabáky, ale konopí, které bylo pěstováno pro své léčebné účinky. Později se dýmka rozšířila do Arábie a dnes je velmi oblíbená především na Středním východě a v Asii. V Evropě a Americe se první vodní dýmky objevily koncem 19. a počátkem 20. století. Tehdy byly módní záležitostí lidí z vysoké společnosti a pravidelnou součástí různých čajových dýchánků.

Cigarety a rychlý životní styl odsunuly na nějaký čas vodní dýmky do ústraní, ale poslední dobou znovu získávají na popularitě. Nechybí v žádné čajovně či podobném zařízení, ale najdete je také v mnoha domácnostech. Například v Egyptě jsou vodní dýmky neodmyslitelnou součástí každodenního života. Nabídnou vám ji v kavárnách, restauracích, barech, ale také v luxusních hotelech. Je to něco, čím si místní obyvatelé zpříjemňují nejen chvíle volna, ale také práci. Pokuřování vodní dýmky je velmi příjemnou záležitostí, protože chuť tabáku je jemná a příjemně aromatická.

Vodní dýmka je jistě originálním dárkem pro každého, kdo se nebojí vyzkoušet něco nového. Její kouzlo spočívá v uklidňujícím bublavém zvuku vody vycházejícím z vázy a aromatickém hustém kouři, který navozuje pocit pohody a klidu. Kouření vodní dýmky je tak příjemným zpestřením při posezení s kamarády, okořeníte jím každou oslavu i obyčejný večer. Uvařte si čaj, pusťte arabskou hudbu, zavřete oči a nechejte se unášet vůní orientu. Pokuřování vodní dýmky vás doslova přenese na sluncem rozpálenou pláž a k dokonalosti už bude chybět snad jen létající koberec a pánům možná ještě skupinka exotických břišních tanečnic.

Vodní dýmka funguje na principu jednoduchého vodního filtru a její složení je také jednoduché. V podstatě ji můžeme rozdělit na čtyři základní části: vázu, tělo, korunku a šlauch. Váza vodní dýmky je většinou skleněná, mívá nejrůznější tvary, barvy i zdobení. Na ni se připevňuje tělo vodní dýmky, které má jeden nebo více výstupů na šlauch a výpustný ventil. Na samotném vršku dýmky je keramická korunka, do níž se umisťuje tabák. Ten se poté překryje alobalem, do nějž se vytvoří malinké dírky pro nasávání vzduchu. Na vrchol alobalu je nakonec umístěn žhavý uhlík a tak dochází k doutnání. Ještě nám k vodní dýmce chybí šlauch, kterým se dým nasává. Nejlevnější šlauchy jsou vyrobeny z papírové trubky potažené látkou, častější jsou umělohmotné a gumové šlauchy, ale setkat se můžete i s velmi luxusními šlauchy vyráběnými z velbloudí kůže. Správnému kuřákovi šíši by ve vybavení neměl chybět také kryt korunky zvaný tarbuš, a kleštičky pro manipulaci s uhlíkem.

A jakýže tabák se to vlastně ve vodních dýmkách kouří? Jde o speciálně upravený tabák skládající se z čerstvých tabákových listů a ovoce naložený do melasy, medu či oleje. Je vlhký, mazlavý a při hoření silně dýmí. Složení je většinou z 30% tabák a z 70% ovocná melasa. Vyrábí se v mnoha příchutích a každý výrobce dělá svůj tabák jedinečným. Evropané mají nejradši tabáky ochucované ovocem, vyzkoušet tak můžete třeba vodní meloun, višeň, jablka, mátu, borůvky, banán a mnoho dalších. Existují také tabáky s příchutí různých koření, jako je třeba kardamom, vanilka, skořice, jasmín, lékořice či s příchutí pistáciových oříšků. Lidé v arabských zemích dávají přednost tabákům čistým, bez příchutí. Doba kouření dýmky je závislá na době, po kterou uhlík žhne.

O škodlivosti vodní dýmky se vedou četné polemiky a každá odborná studie tvrdí něco jiného. Obecně se však všichni shodují na tom, že kouření vodní dýmky škodlivé je a údajně může mít stejně fatální následky jako kouření cigaret. Obojí může způsobit řadu vážných chorob, jako je rakovina plic, rakovina jazyka či srdeční choroby. Vodní dýmky ale nejsou určeny pro lidi žijící ve stresu a moderním uspěchaném světě. Jejich příprava vyžaduje dostatek času a samotné kouření je pak spojeno s pohodou a odpočinkem. Obecně se tak dá říct, že kuřáci vodních dýmek mívají mnohem vyrovnanější přístup k životu než kuřáci cigaret.

Pokud už jsme vás článkem dostatečně navnadili a vy jste dostali také chuť ochutnat kousek orientu v pohodlí domova, zavítejte do internetového obchodu www.aladin-shop.cz, který se specializuje na prodej vodních dýmek, tabáků a příslušenství. Obchod vznikl jako odezva na zvýšenou poptávku zákazníků po tomto exotickém druhu zboží, převážně tedy vodních dýmek TopMark a nových řad vodních dýmek Aladin. Hlavní prioritou tohoto e-shopu je vycházet vstříc zákazníkům a každou objednávku dovést až do úplného konce. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, můžete navštívit také kamenný obchodu Aladin-Shop na pražském Žižkově, kde máte kromě možnosti nákupu zboží také možnost získat nové informace z odvětví vodních dýmek, tabáků, uhlíků a jejich používání. Internetové ceny vodních dýmek a příslušenství jsou stejně nízké jako v kamenném obchodě.

Jestliže ještě stále přemýšlíte, čím udělat letos radost pod stromečkem, tady si určitě vyberete ze široké nabídky levných i luxusních vodních dýmek, voňavých tabáků či jiného příslušenství. V nabídce je velké množství druhů v celé škále barev, různých tvarů, velikostí a vzorů. Najdete zde vodní dýmky značek Aladin, TopMark, Pumpkin, Mya, King Hookah, Shisha a Mitsuba.. Samozřejmostí je možnost výběru z široké řady vždy čerstvých tabáků, kvalitních uhlíků a příslušenství za skvělé ceny! Veškeré zboží si zde můžete osahat, máte možnost porovnat různé typy vodních dýmek, tabáků, uhlíků a dalšího nabízeného zboží. Získáte tak jistotu, že nekupujete zajíce v pytli. Pokud si přece jen nebudete vědět rady s výběrem, v obchodě Aladin-Shop vám vždy rádi a ochotně s tímto problémem pomohou. Na trhu s vodními dýmkami se totiž mohou pyšnit dlouhodobými zkušenostmi. Určitě se také Vy brzy stanete jedním ze spokojených zákazníků prodejny Aladin-Shop.

- PR článek –

ALADIN-SHOP - Vodní dýmky Praha
Husitská 13/853
130 00 Praha 3 – Žižkov
info@aladin-shop.cz

www.aladin-shop.cz  
www.vodnidymkytabaky.cz
www.vodnidymkypraha.cz

Článek byl zobrazen 10731 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Vodní dýmky a tabáky – chuť Orientu

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.