Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lyžování v Rakousku – tipy na osvědčená i méně známá střediska

13.12.2021

Rakousko je již tradičně nejnavštěvovanější a nejoblíbenější zahraniční lyžařskou destinací. Vyrazit do Rakouska má spoustu výhod, které Češi oceňují víc než 30 let. Blízkost, kvalita služeb, sněhové podmínky i vstřícný přístup k českým turistům, to vše jsou důvody, pro které se většina lyžařů do Rakouska stále vrací.

Pokud jste si vybrali pro svou lyžařskou dovolenou Rakousko, rozhodně nebudete litovat. Pokud ještě váháte, máme pro vás pár zajímavých informací, která vás možná přesvědčí, že tuto zimu budete lyžovat právě v Rakousku.

Mezi hlavní argumenty milovníků lyžování v Rakousku patří především:
- dobrá dopravní dostupnost lyžařských středisek autem nebo autobusem z ČR,
- velmi dobrá kvalita služeb včetně ubytování a stravování,
- výborné sněhové podmínky zejména ve vyšších polohách a na ledovcích,
- příznivé ceny,
- široká nabídka různých typů středisek od malých s několika sjezdovkami až po střediska se stovkami kilometrů sjezdovek různé obtížnosti,
- vstřícný přístup k českým turistům – navíc v řadě rakouských středisek nebo restaurací pracují Češi nebo Slováci, takže není problém ani s jazykovou bariérou,
- aktivity i po lyžování – v řadě ubytování, hotelů a apartmánů najdete také wellness, sauny nebo bazén a ve vesnicích a střediscích pak kvalitní restaurace s regionálními specialitami.

lyžování v Rakousku
Foto: © TravelTrex | Martin Miseré

Rakouské ledovce – jistota sněhu

I v rakouských Alpách se může stát, že počasí lyžařům moc nepřeje a sněhu je málo. Proto pokud chcete mít jistotu, že na lyžařské dovolené budete mít dostatek sněhu, vyrazte do výše položených středisek nebo na rovnou na ledovec, kde je sníh po celý rok.

Mezi nejznámější lyžařská střediska na ledovcích patří např. Hinterlux s nejvyšším bodem ve výšce 3250 m.n.m., který je zároveň jediným střediskem v Rakousku, které je lyžařům otevřeno 365 dní v roce. Hinterlux je se svými 60 km sjezdových tratí také největším lyžařským střediskem na ledovci v Rakousku.

Dalším vyhledávaným ledovcem je Stubai s nejvyšším bodem ve výšce 3312 m.n.m. Nabízí 43 km sjezdovek střední a lehčí obtížnosti a také vyhlášenou restauraci “Jochdohle” ve výšce 3150 m.n.m.. Ve Stubai najdete také 10 km dlouhou sjezdovku, která vede z horní stanice ve výšce 3310 m.n.m. až do spodní stanice ve výšce 1750 m.n.m.

lyžování v Rakousku

Stubai. Foto: © Markos Mant | Unsplash

Ledovec Pitzal je vůbec nejvýše položeným lyžařským střediskem s nejvyšším bodem v nadmořské výšce 3440 m a také nejvýše položenou kavárnou v Tyrolsku.

Středisko Sölden nabízí lyžování na dvou ledovcích – Rettenbach a Tiefenbach. Spojnicí mezi oběma středisky je tunnel pro lyžaře ve výšce 3240 m.n.m. Lákadlem pro zkušené lyžaře je sjezdovka, na které se jezdí světový pohár v alpském lyžování.

Velmi oblíbené a navštěvované středisko je Kitzsteinhorn-Kaprun. Kitzsteinhorn s výškou 3203 m.n.m. je nejvyšší horou regionu Salzbursko. Vesnice Kaprun (786 m.n.m.) se nachází na úpatí této hory a je zároveň výchozím bodem pro lyžaře a také místem, kde se můžete ubytovat. Městečko Zell am See je dalším známým střediskem této oblasti – od Kaprunu je vzdáleno pouhých 7 km. Na horní stanici lanovky na Kitzsteinhornu je vyhlídka ve výšce 3029 m.n.m. s nádhernými pohledy na vrcholy Großglockner a Großvenediger.

lyžování v rakousku
Kaprun. Foto:© TravelTrex

Grossglockner-Heiligenblut s nejvyšším bodem těsně pod 3000 m.n.n.m. nabízí 55 km upravených sjezdovek a také spoustu svahů vhodných pro free riding. Samotná vesnice Heiligenblut se nachází ve výšce 1301 m.n.m. V zimě je nedaleká vysokohorská silnice uzavřená a městečko je tak zcela bez automobilů. Vedle zábavy na sjezdovkách nabídne Heiligenblut i další vyžití a zábavu počínaje krytým bazénem přes sáňkařskou dráhu, kluziště, příjemné kavárny a restaurace až po après ski bary a diskotéky.

Pokud si nejste jisti, zda vyrazit s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst, je dobré si promyslet, co od zimní dovolené vlastně očekáváte a jakou míru komfortu si chcete dopřát. Využít nabídky cestovní kanceláře může mít řadu výhod – široká nabídka ubytování, skipasy v ceně, podrobné informace o ubytování, skibusech, vzdálenosti k vlekům apod. U CK si také velmi snadno pojistíte storno zájezdu pro případ nemoci nebo jakékoliv jiné nenadálé události, kvůli které byste na dovolenou nemohli jet. Ušetřit můžete také za děti, získat seniorské slevy, skupinové slevy apod.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 341 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Lyžování v Rakousku – tipy na osvědčená i méně známá střediska

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

Lyžařské zájezdy do Rakouska

SnowTrex - lyžařské zájezdyŠiroká nabídka lyžařských zájezdů s CK SnowTrex. Zažijte tu nejlepší dovolenou na sněhu v Rakousku, Itálii, Francii, Švýcarsku nebo třeba v Andoře.

Zájezd za krásami LIBANONU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů a křižáků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.