Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zahrnuje vaše cestovní pojištění aktivitu, kterou na dovolené budete provozovat?

24.05.2016

Stoupající zájem o aktivní dovolenou má vliv na nárůst vážných úrazů způsobených při provozování adrenalinových sportů. Na první pohled banální pád z nafukovacího banánu může přijít až na 480 tisíc korun. Tolik vyplatila pojišťovna za ošetření a převoz ženy, která si v Řecku na této atrakci naštípla obratel.

cestovní pojištění

Před každou cestou na dovolenou je dobré se informovat o místě, kam si jedete odpočinout a uvědomit si, jaké aktivity chcete vykonávat. A podle druhu cesty si zvolit odpovídající cestovní pojištění. Proto při výběru dbejte na to, aby činnost, kterou chcete na dovolené provozovat, byla v pojistce zahrnuta.

spočítat cestovní pojištění

Adrenalinové sporty - připojištění k cestovnímu pojištění

Pojišťovny rozdělují sporty do 3 kategorií – rekreační sporty, zimní sporty a rizikové neboli adrenalinové sporty.

Základní balíček cestovního pojištění kryje pouze rekreační sporty, jako jsou jízda na kole, turistika do 3 tisíce metrů nad mořem, plavání, golf, lyžování a snowbording po vyznačených trasách. Rizika úrazu při zimních a adrenalinových sportech jsou vysoká, a proto je základní balíček cestovního pojištění nezahrnuje. Tyto sporty je možné si připojistit za pár korun k základnímu balíčku.

Jaké sporty se řadí mezi adrenalinové

Každá pojišťovna do seznamu adrenalinových sportů zahrnuje něco jiného. Podrobně rozepsané adrenalinové sporty naleznete v pojistných podmínkách. Obvykle jsou mezi ně řazeny tyto aktivity:

• Bungee jumping, kitesurfing, paragliding
• Jízda na vodním skútru, banánu
• Sjezd na horských kolech
• Freeride lyžování a snowbording
• Turistika nad 3 tisíce metrů nad mořem

Ošetření v zemích EU nemusí být zdarma

Ať už holdujete aktivní dovolené či dáváte přednost pasivnímu polehávání u moře, nikdy nespoléhejte v zemích Evropské unie (EU) jen na kartičku pojištěnce. Ani k základnímu ošetření kartička mnohdy nestačí. Na své cesty do zahraničí na ni určitě nezapomeňte, ale pamatujte, že lékařská péče v zemích EU není zcela bezplatná. Skvělý doplněk k Evropskému zdravotnímu průkazu je cestovní pojištění.

Kromě léčebných výloh proplácí pojišťovny z cestovního pojištění i transport zpět do Čech. Připojistit si můžete nejen adrenalinové sporty, ale i ztrátu zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění nebo storno zájezdu. Řada z vás ocení pomoc asistenční služby, s kterou se domluvíte v češtině.

Jak si vybrat cestovní pojištění

Když si vybíráte, kam pojedete na dovolenou, nejdříve srovnáváte nabídky zájezdů. Stejné by to mělo být i s výběrem cestovního pojištění. Pro rychlé rozhodování vám může dobře posloužit srovnávač cestovního pojištění. Jedním takovým je i Srovnátor.cz, který Vás intuitivně dovede až k samotnému sjednání cestovního pojištění.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 6799 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Zahrnuje vaše cestovní pojištění aktivitu, kterou na dovolené budete provozovat?
(Počet příspěvků: 1, poslední: 28 | 09:22:27.06.2019 | )

28.06.2019 09:22:27 doporučení [Martin]

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.