Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vnitroblock – nové centrum Holešovic vzniklo z chátrajících skladů

21.02.2018

Na podzim roku 2016 vzniklo v pražských Holešovicích originální centrum s názvem Vnitroblock. Za vznikem i celou realizací stojí dva kamarádi, jejichž vášní je právě přetváření ruin na trendy místa, která stojí za návštěvu.

Jakub a Lukáš jsou dva neobyčejní mladí muži, kteří veškerý svůj čaj a energii věnují nalézání a následné přestavbě nevyužitých a chátrajících objektů. Po stodvacet let staré smíchovské truhlárně, kterou proměnili v kavárnu s galerií a promítacím sálem, a Radlické kulturní sportovně si vyhlédli objekt v Holešovicích. Bývalé dílny a sklady v Turasově ulici proměnili na multikulturní kreativní centrum, kde najdete kavárnu, obchod s kousky českých designérů, galerii, taneční studio, PIDIKINO, multimediální studio a také prostor pro divadla, workshopy, firemní akce a další eventy. Jejich záměrem bylo vytvořit především autentickou industriální atmosféru. Proto je v objektech zachováno mnoho původních prvků, které našly praktické využití i po přestavbě. Jak říkají sami autoři projektu: „Přijďte se podívat!“.

Holešovice
Foto: Vnitroblock

Vnitroblock není samozřejmě jedinou zajímavostí Holešovic. O pár ulic dál, na Bubenském nábřeží, najdete Pražskou tržnici. Památkově chráněný areál s neopakovatelnou atmosférou nemá co do významu, historie a rozlohy v Evropě obdoby. Je pravým opakem přelidněných a uspěchaných nákupních centrem. V Pražské tržnici můžete nakupovat ve stáncích pod širým nebem nebo v krytých halách, kde najde množství sympatických prodejen a obchůdků, kaváren, restaurací, divadlo a klub Jatka 78 nebo Mint Weekend Market.

Klub Jatka 78 je domovskou scénou cirku La Putyka a také divadlem, do kterého přijíždějí účinkující z celé ČR i ze zahraničí. Na Mint Market se můžete těšit opět od 4. března každý víkend. Hala 13 se promění v barevné rejdiště plné designu, módy, šperků, doplňků, delikates a vůně dobré kávy. Mint Weekend Market je inspirován podobnými trhy v Bankoku a londýnském Candem Town.

V hale 22 najdete největší trh se zeleninou a ovocem v Česku, kde nakoupíte čerstvou zeleninu a ovoce přímo od pěstitelů, ale také mléčné výrobky, maso a uzeniny, pekárnu, zahraniční delikatesy a květiny.

Součástí areálu tržnice je opravdová lahůdka pro milovníky rocku a hlasité hudby – RockOpera Praha. Svého druhu výjimečné divadlo, kde nenajdete muzikály pro celou rodinu, ale skvělou show pro rockery. V RockOperě pravidelně vystupují např. Jiří Zonyga nebo Kamil Střihavka.

V Holešovicích najdete také již dostatečně známou galerii DOX – centrum současného umění, divadlo La Fabrika, nebo hudební Cross Club, o jehož úchvatnou interiérovou výzdobu se zasloužil František Sádra Chmelík se svým týmem spolupracovníků.


Foto: Cross Club

Pražské Holešovice se umístily v anketě portálu Travelsupermarket.com o nejlepší evropskou čtvrť. V žebříčku dokonce předběhla známé čtvrtě v Amsterdamu, Barceloně nebo Paříži.

Jak je vidět, návštěvu Prahy můžete pojmout i docela jinak, než jako nepříjemnou tlačenici mezi turisty na spojnici Václavské náměstí - Staroměstské náměstí – Pražský hrad. Můžete se v klidu ubytovat v příjemném boutique hotelu v Holešovicích, naplánovat si termín například spojený s některým s veletrhů na Výstavišti nebo s Matějskou poutí a veškeré aktivity zvládnete pěšky. Boutique hotel Absolutum v Praze je vzdálen pár minut pěšky od nádraží Praha – Holešovice a stanice metra, 500 metrů od Výstaviště a za 15 minut dojdete do tržnice. Poloha ubytování je tedy ideální pro všechny, kteří se chtějí vyhnout cestování po Praze a svůj pobyt si chtějí užít v klidu a pohodě.

Hotel Holešovice

Hotel Holešovice

Hotel Holešovice
Foto: Absolutum Hotel Praha

Po náročném dni si i uprostřed města můžete užít wellness v hotelu v Praze. Je libo sauna, privátní koupel, masáž nebo solárium s kolagenem? Wellness centrum je otevřeno denně od 9 do 23 hodin, nemusíte se tedy bát, že byste v nabitém programu nenašli chvilku na relaxaci. Pokud si pohyb zarezervujete přímo na stránkách hotelu, můžete využít některý ze speciálních balíčků a slev – sleva za přímou rezervaci přes stránky hotelu, sleva za včasnou rezervaci, sleva na 3 a více denní pohyb a další.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 922 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Vnitroblock – nové centrum Holešovic vzniklo z chátrajících skladů

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.