Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čtenářské cestopisy

Fotocestopis - ostrov Handa

Fotocestopis - ostrov Handa

12.12.2009

Ostrov Handa, ležící na severozápadním pobřeží Skotska, je známý jako hnízdiště mořských ptáků a přírodní rezervace. Proto se stal jedním z hlavních cílů našeho putování po Skotsku.

celý článek

 
Kam s dětmi na hory? Do Schwarzwaldu!

Kam s dětmi na hory? Do Schwarzwaldu!

24.11.2009

V německém pohoří Schwarzwald najdeme podle některých zdrojů jedno z nejzdravějších ovzduší v Evropě. Místa uprostřed svažitých luk a zalesněných kopců s překrásnými výhledy do údolí, v nichž najdeme nejedno jezero, jsou ideálním cílem dovolené pro rodiny z měst s často nemocnými dětmi. Prázdniny si můžete skvěle užít třeba pod Feldbergem, nejvyšším vrcholem Schwarzwaldu.

celý článek

 
Cesta se Shongololo Expressem jižní Afrikou

Cesta se Shongololo Expressem jižní Afrikou

17.10.2009

Vydat se ve dvou ženských do jižní Afriky se všem známým zdálo být trošičku šílené, ale opak byl pravdou. Není se čeho bát, pokud cestou respektujete jednoduchá pravidla a držíte se pokynů zkušených. Pak je opravdu možné se vydat do končin jako je Zimbabwe, Mozambik, Svazijské království, velkolepého Johannesburgu v Jihoafrické republice.

celý článek

 
Monako, luxus na první pohled

Monako, luxus na první pohled

06.10.2009

V době krize na dovolenou asi mnoho lidí nepojede, ale přesto tu mám další typ, tentokrát trošku luxusnější, i když nemusí vyjít až tak draho. Monako je zvláštní země, kde čistota hraje jednu z hlavních rolí…

celý článek

 
Národními parky západní Kanady

Národními parky západní Kanady

24.04.2009

Přinášíme vám další z ohlasů na náš zájezd - zájezd po zemi nezměrných přírodních krás. Autorem článku je pan Alois Stehlík, jeden z účastníků našeho zájezdu. Nechte se jeho prostřednictvím zlákat na tuto cestu za scenériemi štítů hor, ledovců, blankytně modrých jezer.

celý článek

 
Čtyři dny v Gaudího pohádkové Barceloně

Čtyři dny v Gaudího pohádkové Barceloně

07.12.2008

Pro návštěvu "druhé španělské metropole" jsme si vybrali konec října. Risk vyšel, neboť počasí bylo ještě doslova letní a zároveň nikde nebyly davy turistů. Jediné, co jsme už museli oželet, bylo koupání v moři, což nám však nevadilo, neboť jsme do Gaudího města přijeli zejména za architekturou a jen na čtyři dny.

celý článek

 
Nepálem na Enfieldu

Nepálem na Enfieldu

11.10.2008

Tak už je to tady. Setkávám se se svými novými kamarády na letišti v Dillí, abychom spolu podnikli motorkářskou průzkumnou výpravu po krásách Nepálu. Před pár lety jsme takto vyjížděli za kulturou severní Indie a přejížděli nejvyšší sedla světa (až 5 600 m). Tato cesta mne tak uchvátila, že jsem hledal její další pokračování ...

celý článek

 
Desetidenní putování barevným Islandem

Desetidenní putování barevným Islandem

28.08.2008

Naše islandské dobrodružství vypuklo ve čtvrtek 19. června 2008. Na prozkoumání severského ostrova jsme měli přesně 10 dní. Dlouho jsme zvažovali, zda zemi po silnici č. 1 celou objet nebo zda zůstat jen na jihu a projezdit a prochodit tuto část ostrova o to důkladněji. Nakonec zvítězila okružní jízda Islandem. Nelitovali jsme.

celý článek

 
Výšlap na Mont Blanc - 4810 m n. m.

Výšlap na Mont Blanc - 4810 m n. m.

27.08.2008

Mont Blanc (italsky Monte Bianco) je hora nacházející se na italsko-francouzské hranici v masivu Mont Blancu a je se svými 4807 metry nad mořem nejvyšší horou Alp. Zda je nejvyšší horou Evropy Mont Blanc nebo kavkazský Elbrus, záleží na volbě hranice Evropy, která je dosti libovolná, a různé geografické prameny se v tomto ohledu liší.

celý článek

 
Týden v New Yorku

Týden v New Yorku

04.06.2008

Pobyt ve městě mrakodrapů závratných výšek, tisícovek žlutých taxíků a neustálého ruchu, houkajících sirén a přeplněných ulic jsme naplánovali na druhou polovinu dubna. V New Yorku, který ve stejných dnech přijel z Evropy pozdravit i papež, právě vypuklo slunečné jaro.

celý článek

 
Výšlap na Rondslottet v norském pohoří Rondane

Výšlap na Rondslottet v norském pohoří Rondane

02.05.2008

Nejstarším národním parkem Norska je pohoří Rondane. V horském masivu s náhorními plošinami, ledovcovými jezírky a morénami můžeme napočítat také hned deset vrcholů, které přesahují výšku dvou tisíc metrů. Nejvyšším z nich je Rondslottet. Jaký byl výlet k jeho vrcholu?

celý článek

 
1 2 3
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.