Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cestujete často autem po Evropě? Na povinném ručení nešetřete

31.10.2014

Maximální povolená rychlost, mýtné, dálniční známky, poplatky za vjezd do města. To jsou informace, se kterými se seznámí snad každý řidič před cestou za hranice našeho státu. Je ale zarážející, že téměř polovina z nás ani neví, co všechno kryje povinné ručení.

Často zjišťujeme až v případě nehody, co zahrnuje naše pojištění vozidla. A že jde mnohdy o nemilé překvapení. Bohužel neznalost nikoho neomlouvá a nezbývá pak nic jiného než odtah či opravu vozidla uhradit z vlastní kapsy. A v zahraničí se to prodraží dvojnásob.

srovnátor

Asistenční služba zdarma vás nemusí v cizině ochránit

Téměř každá pojišťovna nabízí zdarma asistenční službu ke každému, i k tomu levnému povinnému ručení. Jenže v řadě případů jde jen o marketingový tah. Některé z pojišťoven vám pomohou pouze zorganizovat příjezd asistenční služby, ale veškeré výdaje si budete muset hradit sami.

V případě, že cestujete často do zahraničí, na asistenční službě nešetřete. Vyplatí se pořídit si nadstandardní balíček, který vám kryje například i uskladnění vozidla v zahraničí, zajistí tlumočníka, pomoc v případě odcizení vozidla v zahraničí nebo i úhradu nákladů za nocleh. Cenově se připojištění nadstandardní asistenční služby pohybuje v rozmezí 300 – 3 000 korun za rok.

Jedna nehoda, výdaje na celý život

Mnozí z vás podceňují výběr povinného ručení a sjednávají si nevýhodné smlouvy, s nízkými limity pojistného plnění. Ale proč, když na povinném ručení s nižšími limity, tedy podle vás levnějším pojištění, ušetříte v průměru 150 korun za rok. Navíc škoda, která přesáhne sjednané limity pojistného plnění, jde za vámi. A původně levné povinné ručení se v tu ránu prodraží.

„Počet nehod, kdy sjednaný limit pojistného plnění nestačí, se za posledních pár let výrazně zvýšil. Proto klientům doporučujeme sjednat si povinné ručení s vyššími limity pojistného plnění. Za povinné ručení si sice připlatí ročně pár stovek, ale lepší než aby se zadlužili na celý život,“ říká Ing. Lenka Janatová, produktová manažerka internetového srovnávače Srovnátor.cz.

srovnátor

Zdárným příkladem je pan Ladislav - podnikatel, který vydělával přes devadesát tisíc korun měsíčně. Zhruba před rokem ho srazil nákladní automobil. Zranění pana Ladislava vedlo k trvalé invaliditě. Pojistné plnění jen za náhradu ušlého zisku činilo osmdesát milionů korun.

Uvědomte si důležitost povinného ručení

Na povinném ručení nešetřete, a to zejména jezdíte-li často do zahraničí. Pokud chcete získat povinné ručení s kvalitní nabídkou služeb za rozumnou cenu, rada zní, nebourejte, nenechávejte změnu pojišťovny na poslední chvíli a porovnávejte si pravidelně nabídky všech pojišťoven pomocí online srovnávače povinného ručení.

„Zorientovat se na trhu s povinným ručením, není nic jednoduchého. Proto v první řadě vycházejte ze zkušeností druhých. Dále hleďte na rozsah pojištění, a to především na rozsah asistenční služby. Důkladně si přečtěte, jaké služby jsou v rámci asistenční služby zdarma a jaké za příplatek. Nepodceňujte ani limity pojistného plnění, které pojišťovna vyplatí v případě, že způsobíte dopravní nehodu,“ dodává Ing. Lenka Janatová.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 5460 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Cestujete často autem po Evropě? Na povinném ručení nešetřete

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.