Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bezstarostná jízda za hranicemi

27.06.2009

Jestliže jste se vydali do zahraničí některým z hromadných dopravních prostředků a přesto chcete být i za hranicemi České republiky nezávislí a mobilní, využijte služeb některé ze zahraničních autopůjčoven. Nabídky jsou nepřeberné a vybrat si můžete to nejvhodnější auto podle vašich kritérií.

Pronájem aut v zahraničí je ideálním řešením nejen pro turisty, ale také pro pracovníky na služebních cestách. Máte zaručen operativní a rychlý přesun z místa na místo a vždy se včas dostanete tam, kam potřebujete. Pokud tedy využijete služeb osvědčených mezinárodních autopůjčoven, budou vaše problémy vyřešeny. Navíc máte možnost zařídit si pronájem vozu předem ještě v české cestovní kanceláři a za hranicemi se už pak nemusíte zdržovat sháněním vhodného pronájmu.

K renomovaným zahraničním autopůjčovnám patří Hertz, Holiday Autos, Avis nebo Sixt. Nadnárodní autopůjčovny se od sebe liší cenou, poskytovanými službami, vozovým parkem i podmínkami zapůjčení vozidla. Nabídka těchto společností je poměrně široká, vybrat si můžete od automobilů nižších kategorií až po automobily luxusní. Rozdíly jsou tedy zejména v cenách, ale i ve vybavení. Jsou vám k dispozici jak auta se základní výbavou, tak i vozy vybavené snad vším, na co si vzpomenete. Mezi ty nepůjčovanější však patří vozy střední a nižší třídy, mezi nimiž jsou vozy typu Smart, Opel Corsa nebo VW Polo. Zahraniční půjčovny pak nabízejí i dražší vozy modelové řady S, terénní automobily nebo kabriolety. Pokud využijete některé akční nabídky, můžete za zajímavou cenu získat i auto vyšší třídy. Mezinárodní autopůjčovny obměňují své vozy většinou do půl roku a mívají najeto méně než 40 tisíc kilometrů.

Doba pronájmu
Pamatujte na to, že je vždy výhodnější, zapůjčit si auto na delší dobu, máte tak prostor pro vyjednávání o ceně. Pokud tedy potřebujete auto jen na víkend nebo pár dní, důkladně si prostudujte nabídku všech půjčoven, ceny se totiž mohou značně lišit. Pokud je cena nižší, většinou to znamená, že je pronájem omezen počtem ujetých kilometrů, které jsou sice levnější, ale pokud tento limit překročíte, budete platit za každý další ujetý kilometr. Limity se většinou pohybují kolem 100 km na den, což není nijak moc. Výhodnější tak bývá pronájem vozu bez omezeného počtu kilometrů. Ten se zpočátku může zdát být dražší, ale ve výsledku to nakonec vyjde levněji.

Mnohé autopůjčovny poskytují zajímavé cenové nabídky i na víkendové pronájmy vozů. Auto si v pátek vyzvednete a v pondělí dopoledne ho zase vrátíte. Tyto akční ceny pronájmů jsou zpravidla výhodnější než klasické denní. Specialistou na tyto typy pronájmů je autopůjčovna Sixt, u které za víkendové zapůjčení vybraného vozidla zaplatíte jako za jeden den. Ostatní půjčovny o víkendech pak nabízejí akční slevy v rozmezí 10 – 20%.

Potřebné doklady
K tomu, aby vám v autopůjčovně bez problémů zapůjčili vůz, potřebujete zpravidla vlastnit řidičský průkaz déle než 1 rok. Dále je nutné mít tři doklady pro ověření vaší totožnosti a složit požadovanou částku za nájem, nebo alespoň zálohu. Některé autopůjčovny mají jako další podmínku ještě také věk nad 21 let. Mnohé z půjčoven neuznávají elektronické platební karty, jako je Visa elektron nebo Maestro. Pokud tedy chcete platit kartou, musíte mít embosovanou platební kartu, na jejímž povrchu je vystouplé vaše jméno, číslo karty a doba exspirace kreditní karty. Při platbě touto kartou má půjčovna alespoň záruku, že máte na účtu dostatek peněz. Solventnost klienta se navíc ověřuje pomocí bankovního systému Muzo.

Pokud máte zálusk na půjčení některého z luxusnějších automobilů, pomůže vám v tom zlatá kreditní karta. Pokud ji nemáte, musíte prokázat svou solventnost dvojicí jiných platebních karet a navíc budete požádáni, abyste složili zálohu činící třeba i 10% z pořizovací ceny vozu. U tak drahého automobilu to může činit klidně i několik set tisíc korun.

Pojištění vozu
I když si to mnohdy nechceme připustit, autonehody jsou téměř na denním pořádku a nikdo vám nezaručí, že se nestanete účastníkem nehody právě v půjčeném voze. Navíc vám auto může někdo ukrást nebo ho můžete poškrábat. Proto si autopůjčovnu vybírejte také podle výše rizika, které je uvedeno ve smlouvě. Smlouvu si tedy vždy dobře prostudujte, zajistí vám to klid po celou výpůjční dobu. V případě havárie vám tak jedna autopůjčovna přistaví nový vůz, ale jiná po vás může chtít zaplatit nejen opravu, ale i ušlý zisk po dobu opravy vozidla. Při podpisu smlouvy si raději vše řádně prostudujte, a pokud se vám něco nezdá, rozhodně smlouvu nepodepisujte a obraťte se na jinou společnost.

Vozy většiny autopůjčoven jsou pojištěny havarijní pojistkou se spoluúčastí 10%. Mnohde vám bude nabídnuto připojištění za tzv. nulovou spoluúčast, kdy za vás v případě havárie požadované peníze zaplatí pojišťovna. Tato služba je však poměrně drahá, proto není příliš často využívaná. Navíc každý věří, že se mu nějaká kolize či havárie nemůže stát. Jestliže jedete na delší cestu a chcete se v řízení střídat s někým dalším, musíte si připlatit za dalšího řidiče. Kdybyste tak neučinili a nenahlášený řidič by způsobil autonehodu, museli byste veškeré způsobené škody zaplatit vy. Pojistka v takovém případě neplatí.

Služby
Renomované autopůjčovny poskytují také kvalitní servis a služby. Vozidlo vám bude kupříkladu přistaveno až před dům a vy ho poté můžete zase vrátit na libovolné pobočce firmy v daném státě. V autopůjčovně máte možnost si zapůjčit i další příslušenství, jako je GPS, klimatizace, autosedačka, zahrádka, tažné zařízení nebo i sněhové řetězy.

Ceny
Vždy, když uvidíte nějakou podezřele nízkou cenovou nabídku za zapůjčení automobilu, nejednejte ukvapeně a raději si ji vždy důkladně prostudujte. V těchto akčních cenách totiž zpravidla bývá nějaký ten „háček“. Buď je nutné si automobil půjčit na delší dobu, nebo je omezen počet kilometrů.

Holiday Autos
Jedna z největších společností zabývajících se zprostředkováváním pronájmu aut ve světě. Nevlastní přímo svá auta, ale pomůže vám najít nejlepšího dodavatele z dané země a také garantuje nejlepší cenu a kvalitu. Holiday Autos působí ve 40 zemích světa a nabízí výhodné pronájmy osobních vozidel ve více než 4000 destinacích. Poskytuje různé akční nabídky a slevy na některé vybrané typy vozů. Usnadňuje proces rezervace a klientům nabízí výhodný pronájem, v němž je zahrnuto již vše, včetně poplatků a služeb na vysoké úrovni. Holiday Autos spolupracuje s evropskými cestovními kancelářemi a agenturami, ale také s významnými leteckými společnostmi. Více na www.holidayautos.com

Hertz
Společnost Hertz se zabývá půjčováním a pronájmem aut. Působí ve 150 zemích světa a zajišťuje rezervace v široké síti svých poboček. Je nejvýznamnější světovou půjčovnou automobilů, jejíž historie sahá až do roku 1923. Ve svých 7000 pobočkách disponuje zhruba 500 000 vozy. Nabízí velký výběr nejmodernějších automobilů pro krátkodobé i dlouhodobé pronájmy ve všemožných lokalitách. Poskytuje také zajímavé klubové slevy. Podrobnější informace najdete na webové adrese www.hertz.com

Sixt
Další mezinárodní autopůjčovna s pobočkami v 75 zemích světa. Poskytuje věrnostní programy a dokonalou asistenci. Kromě osobních vozů pronajímá také užitková auta. Mezi její nejvýhodnější nabídky patří, že víkend počítá jako jeden všední den. Více na www.sixt.com

Avis
Půjčovna a pronájem aut Avis je mezinárodní společností působící ve 163 zemích světa, kde má více než 5500 poboček. Společnost působí již od roku 1966, v České republice se pobočka objevila v roce 1992. Stačí si jen vybrat z široké nabídky a pronajmout si automobil kdekoliv na světě. Klientská karta pak poskytuje nejrůznější výhody a slevy. Detailnější informace je možné nastudovat na www.avis.com

Autor: Jana Přibylová

Článek byl zobrazen 6683 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Bezstarostná jízda za hranicemi
(Počet příspěvků: 1, poslední: 21 | 19:56:05.06.2011 | )

 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.