Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dobrá pojistka je základ pro každého cestovatele

03.05.2017

Jedete-li do ciziny, vždy byste měli mít dobrou cestovní pojistku. Jinak riskujete, že vás banální úraz zruinuje na dlouhou dobu dopředu.

Jasně, ale když jezdím po Evropě, tak mi stačí evropský průkaz zdravotního pojištění.

No, možná ano, ale ne vždy a když se vám něco stane, rozhodně budete chtít to nejlepší a co nejdřív. Zdaleka ne všechny zdravotní zařízení evropský průkaz akceptují a pokud ne, budou po vás chtít peníze ihned.

Příklad z reálného života: zlomíte si ruku na sjezdovce a buď pojedete do deset minut vzdálené ordinace, kde evropský průkaz neberou, nebo do státní nemocnice, která je tři hodiny cesty, ale průkaz akceptuje. Nebo budete potřebovat rychlý transport vrtulníkem.

Vzhledem k tomu, že i dobrá cestovní pojistka stojí pár stokorun na týden, určitě se vyplatí nespoléhat pouze na evropský průkaz a koupit si pojištění, které vám umožní dopřát si tu nejlepší zdravotní péči. Když ji budete nejvíc potřebovat. Prostě krom levné letenky si můžete rovnou dopřát už i dobrou cestovní pojistku.

Navíc ke každé pojistce dostanete non-stop asistenční služby, takže když se vám něco stane, máte kam zavolat a nejenže vám poradí česky, oni to za vás mnohdy i vyřídí.

A samozřejmě, že pokud cestujete mimo Evropu, je vám evropský průkaz na nic. O to víc platí, že byste měli mít dobré cestovní pojištění.

cestovní pojistka

A jak je to s cestovním pojištění u kreditní karty?

Může být v pohodě, ale rozhodně se vyplatí si ho před cestou zkontrolovat. Soustřeďte se na obsah pojistky, limity pojistného plnění a výluky z pojištění.

Pro klid duše potřebujete dostatečně vysoký limit na léčebné výlohy, alespoň dva miliony Kč, a pojištění odpovědnosti, též v dostatečné výši. Taková pojistka vás na týden vyjde na zhruba 200 až 500 Kč na týden a rozhodně se vyplatí.

Prostě mít cestovní pojistku a být dobře pojištěn je rozdíl. Nabídky jednotlivých pojišťoven lze navíc jednoduše srovnat i na internetu na pár kliků.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 572 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Dobrá pojistka je základ pro každého cestovatele

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.