Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Calistoga - lázeňské město v Kalifornii

10.04.2017

V severní Kalifornii se v kraji zvaném Napa Valley rozkládá městečko Calistoga známé především svými regeneračními bahenními lázněmi, obrovskými gejzíry a horkými koupelemi v minerální vodě. Toto lázeňské městečko založil v polovině 19. století milionář Sam Brannan.

Hned po svém založení lákalo návštěvníky a i dnes přitahuje hosty svými lázeňskými léčebnými procedurami. Dalším lákadlem je výtečná kuchyně vinařské oblasti Wine Country. Ve městě je možné se ubytovat v řadě půvabných penzionů, hotýlků a dalších ubytovacích zařízeních. Ve zdejších buticích a obchodech nakoupíte snad vše, na co si vzpomenete – od ručně vyrobeného mýdla až po evropské bytové zařízení.

Calistoga

Asi jen 3 km od Calistogy se nachází snad největší atrakce oblasti, Old Faithful Geyser. Ten pravidelně zhruba každých 40 minut tryská do výšky 18 metrů proud horké minerální vody. Jelikož není tolik známý jako gejzír v Yellowstonu, netísní se v jeho okolí davy návštěvníků. Přesto každý, kdo je na návštěvě v městečku Calistoga k němu zavítá a shlédne jeho „představení“ na vlastní oči. Dobu čekání na erupci gejzíru si lze ukrátit prohlídkou návštěvního centra, nákupem suvenýrů nebo krmením stáda koz, které jsou velmi přítulné a po nabízeném krmení za 25 centů se mohou utlouct.

Calistoga

Směrem na západ od Calistogy se rozprostírá Národní park Petrified Forest, místo s patrně nejlépe dochovanými zkamenělými stromy v USA. Zdejší krajina je pokrytá hliněnými pahorky, které se erozí postupně rozpadají a odhalují zkamenělé stromy. Turisté se tak mohou kochat pohledem na obří sekvoje, které se vlivem sopečných erupcí proměnily v průběhu tří milionů let na kámen. Hlavní atraktivitu parku - zkamenělé dřevo můžete v případě zájmu zakoupit v návštěvnických centrech i v několika specializovaných obchodech. Tyto zkameněliny pocházejí ze soukromých polí, neohrožují tak chráněná naleziště. Sbírat zkameněliny kdekoliv v parku je přísně zakázáno, přesto je ročně rozkradeno na několik set kilogramů zkamenělého dřeva.

Calistoga

Druhou část parku tvoří Painted Desert, geologicky velmi zajímavá oblast krásně zbarvených pahorků. Z devíti vyhlídkových míst je nádherný panoramatický pohled na tuto jedinečnou část pouště.

Calistoga

- jap -
Fotografie: www.visitcalistoga.com

Článek byl zobrazen 4010 krát.

Kontextová reklama

Diskuze k: Calistoga - lázeňské město v Kalifornii

V tomto tématu zatím nejsou žádné příspěvky

Vstoupit do diskuze

 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017/2018

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

TOPlist
 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.